Новини

Верховний Суд підтримав позицію юристів LS GROUP в необґрунтованому стягненню 1,5 мільйона гривень платежу за векселями

Під час судового родля ВСУзгляду юристи LS GROUP обґрунтували, що  відступлені векселі були передані первісним кредитором новому кредитору (позивачу) всупереч нормам чинного законодавства.

Нагадаємо, що до господарського суду звернулося приватне підприємство із позовом про стягнення із товариства – нашого клієнта  заборгованості по погашенню векселів у загальній сумі  понад 1,5 мільйона гривень.

При розгляді цього питання юристи довели, що згідно Уніфікованого закону про переказні векселі та прості векселі закінчився трирічний строк на пред’явлення позовних вимог до акцептанта, внаслідок чого припинилася дія матеріального права вимоги платежу від зобов’язаних за векселем осіб.

У підсумку Касаційний господарський суд Верховного Суду погодився із правовою позицією LS GROUP  та в задоволенні касаційної скарги у справі про стягнення з товариства заборгованості по погашенню векселів у загальній сумі понад 1,5 мільйона гривень відмовив.

Дмитро Черненко, адвокат LS GROUP, – «В сучасних умовах фінансової кризи використання векселів стає особливо актуальним. Саме світовий досвід свідчить, що векселі найбільш ефективно працюють у кризових умовах.

Він як унікальний фінансовий інструмент здатний подолати не лише організаційні труднощі, а й забезпечити вирішення складних господарських та фінансових питань, зокрема подолання неплатоспроможності, підвищення оборотності обігових коштів, стримування темпів інфляції тощо.

На жаль, до цього часу в Україні можливості векселів повною мірою не використовуються. Істотна цьому завада — відсутність гарантії у векселетримача отримати гроші від емітента папера.

З одного боку, вексель має суворо уніфіковану форму, а тому за дотримання встановлених законодавчих норм вимога сплати за цим цінним папером беззаперечна. Тобто доводити в суді існування боргу компанії-емітента перед власником векселя не доведеться.

Але з іншого — у законодавстві є величезна кількість прогалин,  особливо в частині правильності його оформлення та дотримання «вексельних процедур». Найменші помилки можуть перетворити вексель на нічого не вартий папірець».

Logo Header Menu