Новини

На понад 5 мільйонів гривень юристи LS GROUP успішно захистили інтереси виробничого товариства у податковому спорі

preview1

Під час судового розгляду юристи LS GROUP аргументували, що висновки органу податкового контролю нормативно та документально не обґрунтовані.

У підсумку апеляційний адміністративний суд погодився із правовою позицією юристів LS GROUP  та 11 грудня цього року залишив в силі рішення окружного адміністративного суду, яким було скасовано  податкові повідомлення-рішення регіонального органу ДФС України про збільшення та зменшення сум грошового зобов’язання за податком на додану вартість, застосування штрафу на загальну суму понад 5 мільйонів гривень.

Нагадаємо, перевіркою органу ДФС України виробничого підприємства зазначено, що товариством допущено порушення вимог податкового законодавства, а саме занижено податок на додану вартість, завищено суму від’ємного значення податкового кредиту та порушено терміни реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

За наслідками перевірки органом податкового контролю винесено податкові повідомлення-рішення про збільшення та зменшення сум грошового зобов’язання за податком на додану вартість, застосування штрафу на загальну суму понад 5 мільйонів гривень, які були оскаржені до окружного адміністративного суду.

У судовому засіданні юристи LS GROUP довели, що органом ДФС фактично вчинено подвійне оподаткування, клієнтом правомірно сформовано  валові витрати за результатом проведення господарських операцій із дотриманням вимог податкового кодексу України. Водночас обґрунтовано, що висновки податкового органу про порушення податкового законодавства внаслідок нереальності здійсненням господарських операцій є передчасними та оціночними.

Окрім того, при розгляді питання правомірності застосування податковим органом штрафу у розмірі 2,5 мільйона гривень за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних,  LS GROUP доведено, що саме фіскальним органом протиправно не збільшено підприємству суму податку, на яку платник податку мав право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних на 10 мільйонів гривень.

Дмитро Черненко, адвокат юридичної компанії LS GROUP, – «Законодавець із 1 січня цього року істотно посилив і розширив відповідальність платників за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування до них у Єдиному реєстрі податкових накладних. Такі порушення можуть призвести до мільйонних штрафів, що на сьогодні і підтверджує податкова практика. Аби цього не сталося необхідно вкрай відповідально ставитися до даного питання, потрібно не тільки професійно володіти методикою сплати та адміністрування податків, але й добре усвідомлювати можливі штрафні санкції від органів податкового контролю».

 

 

Logo Header Menu