Новини

Сюрпризи для корпоративних юристів в проекті нового Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

28276979_1620935171320893_8877293500181686593_nВ Адміністрації Президента України завершилося обговорення майбутнього законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Публічне обговорення проходило в Раді з питань судової реформи із залученням великої кількості учасників з боку адвокатського самоврядування, наукових співробітників, представників органів державної влади.
Підготовка даного документа викликана впровадженням статті 131-2 Конституції України -так званої “адвокатської монополії” з надання правової допомоги в судах виключно адвокатами.
Суть частин 3-5 ст. 28 законопроекту зводиться до певної заборони поєднання роботи адвоката з іншою діяльністю.
Можливо адвокати, які в ході імплементації «адвокатської монополії» вже отримали свідоцтва адвокатів або збираються їх отримати, позбудуться низки прав як адвокати в разі знаходження в штаті юридичних осіб в якості юрисконсультів, наприклад, або якщо займаються будь-якою іншою оплачуваною роботою.
Йдеться про гарантії, визначені пунктами 1-5, 8-10, 14 частини 1 статті 24 законопроекту. Фактично штатних юристів (адвокатів) позбавляють частини гарантій, передбачених Законом України про адвокатуру тільки на тій підставі, що вони ще отримують щомісячну заробітну плату на підприємстві або в будь-якому іншому місці.
Хотілося б окремо відзначити, що і Національною асоціацією адвокатів України, і навіть окремими роз’ясненнями податкових органів чітко визначено, що якщо адвокат перебуває в трудових відносинах з особою, чиї інтереси представляє в суді, такий адвокат повинен укласти окремий договір на надання правової допомоги зі «своїм »підприємством і повноцінно виконувати функції адвоката в судовому процесі, з усіма правами та обов’язками, які несе адвокат згідно з приписами профільного Закону України.
У законопроекті адвокатам залишили норми, що вимагають жорстко дотримуватися всіх обов’язків, визначених Правилами адвокатської етики, включаючи позбавлення права на заняття адвокатською діяльністю в зв’язку з порушенням вищевказаних правил, залишили в статтях 28 і 29 вже неодноразово згадуваного законопроекту.
Втім, законопроект в стадії обговорення і в будь-якому випадку останнє слово за законодавцями і Президентом.

Logo Header Menu