Новини

Форензік – інструмент юридичного аутсорсингу та ефективний засіб захисту активів.

фото форензикПри здійсненні фінансово-господарської діяльності підприємство системно стикається з неправомірними діями співробітників, фінансовими махінаціями, шахрайством та ризиками, що знижують фінансовий результат.

Більш того, у процесі своєї діяльності бізнесу доводиться постійно прораховувати ризики та вирішувати корпоративні конфлікти, враховувати можливі суперечки в фінансових, комерційних, правових та інших питаннях між партнерами, здійснювати оцінку бізнесу тощо.

Один із ефективних способів контролю – зовнішні інструменти, зокрема наявність у підприємства зовнішнього юридичного контролера, що підпорядковується безпосередньо власнику бізнесу. Він максимально не заангажований, а отже, ефективніший ніж внутрішня служба безпеки, штатний фінансовий контролер, аудитор чи юрист.

Особливої актуальності набирає впровадження юридичного аутсорсингу із використанням методів і способів форензік. Це ефективний інструмент, застосування якого дозволяє значно знизити ризики вчинення фінансових та економічних злочинів, втрати активів чи контролю над ними.

Форензік – це комплексне всебічне дослідження фінансово-господарської діяльності економічного суб’єкта, мета якого полягає у виявленні різних фактів шахрайства, фінансових махінацій інших неправомірних дій, як з боку управлінського апарату, так і з боку інших співробітників, створення системи заходів щодо їх мінімізації.

Він містить цілий комплекс заходів з розслідування розкрадань, шахрайства, виявлення причин збитків, їх наслідків, виявлення осіб, причетних до таких процесів, оцінки збитків, пошуку і повернення активів.

Особливо важливий захід – правова перевірка відповідності дії співробітників законодавчим або іншим нормативним актам, принципам і стандартам.

Етапи юридичного форензік включають  дослідження організаційної структури, збір і аналіз отриманої від клієнта інформації про фінансово-господарську діяльність, виявлення й оцінка недоліків в системі внутрішнього контролю, тощо. Методологія повинна бути максимально адаптована до формату управління ризиком фінансових зловживань та нейтралізації його наслідків.

Необхідність впровадження юридичного аутсорсингу із використанням методів і способів форензік яскраво обґрунтовується світовою статистикою – компанії втрачають в середньому до 5% річного доходу внаслідок недобросовісних умисних дій співробітників компанії: як топ-менеджерів, так і менеджерів середньої та нижньої ланки.

Звичайно, що це явище неможливо викорінити на 100%, проте можна їх мінімізувати шляхом проведення комплексу процедур форензік.

Logo Header Menu