Новини

Юристи LS GROUP домоглися скасування податкової консультації, застосування якої могло призвести до фінансових втрат у декілька мільйонів гривень.

14687Внаслідок внесення змін до Податкового кодексу України та неоднозначності окремих норм податкового законодавства, підприємство-виробник звернулось  до регіонального органу фіскальної служби про надання письмової консультації з питань практичного застосування норм податкового законодавства при визначенні об’єкта оподаткування рентної плати за спеціальне використання води.

Згідно викладеної в податковій консультації позиції органу ДФС  підприємство повинно було нараховувати  та додатково сплачувати до бюджету рентну плату за спеціальне водокористування щоквартально в розмірі майже 1 мільйон гривень.

Не погоджуючись із такою позицією юристи LS GROUP звернулися з адміністративним позовом до суду.

Під час судового розгляду юристи довели, що при наданні податкової консультації органом контролю не враховано загальні принципи податкового законодавства, його висновки суперечать нормам чинного податкового законодавства, створюють додаткові обов’язки для платника податків по збільшенню податкового  навантаження зі сплати рентної плати за спеціальне використання води.

У підсумку адміністративний позов підприємства судом задоволено  повністю, визнано протиправною  та скасовано індивідуальну податкову консультацію, надану підприємству  регіональним органом ДФС України.

Logo Header Menu