Новини

Юристи LS GROUP домоглися скасування штрафу у розмірі 2 мільйона гривень за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних.

фото нереэстр ЕПНРегіональним органом ДФС України проведено декілька камеральних перевірок своєчасності реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних підприємством – ресурсним виробником. За результатами перевірок, за затримку реєстрації податкових накладних, прийняті податкові повідомлення –  рішення про застосування штрафу в розмірі майже 2 мільйона гривень.

Враховуючи, що підприємство не погоджувалося із прийнятими рішеннями, юристи LS GROUP звернулися до окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправними та скасування цих рішень.

За результатами розгляду позову суд погодився з правовою позицією юристів та 5 жовтня ц.р. визнав протиправними і скасував податкові повідомлення –  рішення про застосування штрафу в розмірі 2 мільйона гривень.

Під час судового розгляду юристи мотивовано довели, що всупереч вимогам Податкового кодексу України підприємство було позбавлено можливості своєчасно реєструвати податкові накладні у відповідному Реєстрі.

Зокрема, підприємство не могло своєчасно зареєструвати податкові накладні внаслідок того, що ДФС України, як центральний орган виконавчої влади, до компетенції якого віднесено адміністрування податку на додану вартість в системі електронного адміністрування ПДВ, не виконала вимоги чинного  законодавства в системі електронного адміністрування ПДВ і протиправно не збільшила підприємству на понад 10 мільйонів гривень суму податку, на яку платник податку мав право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Дмитро Черненко, адвокат LS GROUP, – «Особливістю даного спору є встановлення обставин неправомірності дій органу податкового контролю внаслідок функціонування Єдиного реєстру податкових накладних в автоматичному електронному режимі. Слід мотивовано довести, що неналежне виконання вимог податкового законодавства стосовно своєчасної реєстрації підприємством податкових накладних відбулось виключно з вини контролюючого органу. Саме відсутність вини платника податків, як необхідної складової податкового правопорушення, обумовлює протиправність застосування штрафних санкцій та визнання їх протиправними і скасування судом».

Logo Header Menu