Новини

Юристи LS GROUP запобігли необґрунтованому стягненню 1,5 мільйона гривень платежу за векселями

 

вексельДо господарського суду звернулося приватне підприємство із позовом про стягнення із товариства – нашого клієнта  заборгованості по погашенню векселів на загальну суму  понад 1,5 мільйона гривень.

Під час судового розгляду юристи LS GROUP обґрунтували, що  відступлені векселі були передані первісним кредитором новому кредитору (позивачу) всупереч нормам чинного законодавства.

Більш того, при розгляді цього питання було доведено, що згідно Уніфікованого закону про переказні векселі та прості векселі сплив трирічний строк на пред’явлення позовних вимог до акцептанта, внаслідок чого припинилася дія матеріального права вимоги платежу від зобов’язаних за векселем осіб.

У підсумку апеляційний господарський суд погодився із правовою позицією LS GROUP  та в задоволенні позову про стягнення з товариства заборгованості по погашенню векселів на загальну суму понад 1,5 мільйона гривень відмовив.

Сергій Борсук, адвокат та повірений радник юридичної компанії LS GROUP, – «В сучасних умовах фінансової кризи використання векселів стає особливо актуальним. Саме світовий досвід свідчить, що векселі найбільш ефективно працюють у кризових умовах.

Як унікальний фінансовий інструмент він здатний усунути не лише організаційні труднощі, а й забезпечити вирішення складних господарських та фінансових питань, зокрема подолання неплатоспроможності, підвищення оборотності обігових коштів, стримування темпів інфляції тощо.

На жаль, до цього часу в Україні можливості векселів повною мірою не використовуються. Істотна завада цьому — відсутність гарантії у векселетримача отримати кошти від емітента цінного папера.

З одного боку, вексель має суворо уніфіковану форму, а тому за дотримання встановлених законодавчих норм вимога сплати за цим цінним папером беззаперечна. Тобто доводити в суді існування боргу компанії – емітента перед власником векселя не доведеться.

Але з іншого — у законодавстві є величезна кількість нюансів,  особливо в частині правильності його оформлення та дотримання «вексельних процедур». Найменші помилки можуть перетворити вексель на нічого не вартий папірець».

Logo Header Menu