Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
Інтерв’ю глави LS GROUP Геннадія Дем’яненко виданню “Закон і Бізнес”.
17 05 2019

демьяненко в кресле 2«Давайте не плутати роботу і дружбу у взаємовідносинах з американськими і європейськими прокурорами».

Багато процесів в Україні знаходяться в «підвішеному» стані, причому справа навіть не в зміні влади (хоча і від цього, звичайно, залежить багато чого), а просто в елементарному – почали реформу і забули … Але іноді це стосується цілих гілок влади держави.

В результаті стало ясно, що команда поки ще чинної влади не впоралася з поставленими суспільством завданнями, з’явився попит на реальних результативних менеджерів, які готові відійти від порожніх слів і зайнятися справою з користю для країни.

Навряд чи когось здивує те, що коли мова заходить про ефективних менеджерів в правоохоронній системі, то мозок відразу малює типову картинку з американського життя: прокурор, ставши «асом» юриспруденції, йде заробляти гроші в адвокатуру, а повертається назад, щоб взяти ще одну, чергову кар’єрну вершину, а може, і увійти в історію своєї країни. Але це там, в Америці, у нас часто прокурори інші, які з образом професіонала асоціюються не завжди.

Чи багато хто знає прокурорів-генералів, які пішли в адвокатуру і там ефективно реалізувалися? Сумнівно, що прізвищ буде маса. І все ж такі є, причому на ниві приватної юриспруденції змогли досягти не менш значимих позицій, ніж генеральські зірки на їх погонах.

Коли спілкуєшся з Геннадієм Дем’яненко, то розумієш, що він не просто прокурорський генерал, юрист або успішний адвокат – перш за все це результативний управлінець, здатний адекватно оцінювати ситуацію і приймати ефективні рішення. Коли я запитав у нього «Чим Ваша юридична компанія відрізняється від безлічі інших?» Він «відразу» відповів: «Ми відразу чесно говоримо нашим клієнтам – зможемо їм реально допомогти чи ні». Здавалося б, нехитрі слова і простий життєвий принцип, але якби його дотримувалися нинішні прокурори, то скільки державних ресурсів було б зекономлено за останні роки на масі гучних справ, які в результаті привели тільки до гучного «пшик»! ..

– Навіщо відкривати справи, за якими професіоналу відразу видно, що результату не буде? Невже в нашій державі більше нічим зайнятися?

 – Згоден, часто багато справ сьогодні реєструються тільки заради кількох днів «слави» і ТВ – картинки, – говорить Геннадій Олександрович. – Шкода, – для мене це не прийнятно. Працюючи раніше в органах прокуратури, а зараз в адвокатурі, перш за все я вважаю важливим кінцевий результат. Мій досвід дозволяє точно визначати ймовірний «фінал», що дає можливість приймати вірне рішення. Адже якщо, я, як керівник, «завантажуючи» свою команду безперспективними справами, – ми просто нічого не заробимо, а у випадку з прокуратурою – програє держава і суспільство.

– Саме тому, слідуючи своїм принципам, Вам вдалося вивести юридичну фірму в ТОП-100 кращих адвокатських компаній України?

– Не тільки. Ми досить системно підходимо до своєї роботи. Намагаємося бути не тільки в авангарді галузі, а й у чомусь випереджати національні тенденції. Нам вдалося зв’язати досить-таки консервативну адвокатуру з областю інноваційних технологій: запустили мобільний додаток для наших клієнтів LEGAL SUPPORT 24/7, головна функція якого екстрений виклик адвоката.

Програма запатентована, впроваджена і ефективно функціонує як на території України, так і за її межами. Вона працює цілодобово – 24 години на добу і 7 днів на тиждень по аналогії зі швидкою медичною допомогою. Завдяки її основного функціоналу, в надзвичайних і екстрених ситуаціях, зокрема: обшуках, допитах, затриманнях або податкових перевірках адвокати LS GROUP можуть невідкладно надати правову підтримку, а клієнти отримують можливість в мобільному режимі, в лічені хвилини, отримати цю допомогу.

Ще один важливий напрямок нашої внутрішньої «кухні» в LS GROUP – системний аналіз політичних і економічних подій в державі. Перш за все, звичайно, в сфері правоохоронної діяльності. Ми моніторимо діяльність Ради (Верховна Рада України, – ред.), Мін’юсту МВС, НАБУ, ДБР і Генпрокуратури в цьому напрямку. Причому намагаємося робити це «безпосередньо», працюючи не тільки з загальнодоступною інформацією, а й за допомогою вислуховування думки безпосередніх учасників подій.

Наведу простий приклад: ще до прийняття законодавства про «адвокатську монополію» ми зрозуміли, що це призведе до системних змін в галузі. Зробили висновки, розширили штат за рахунок виключно адвокатів, провели належну підготовку регіональних офісів фірми і – не прогадали. Після вступу змін законодавства в силу нам вдалося швидко наростити позиції, «завоювати» нових клієнтів, а постійним – надати більш якісне обслуговування, виходячи з реалій, що склалися.

– Чи вплинуло на Вашу кар’єру в адвокатській галузі знайомство з прокурорами Євросоюзу і США?

– Давайте не плутати роботу і дружбу у взаємовідносинах з американськими і європейськими прокурорами, тим більше, що лобіювання такими високопоставленими юристами чиїхось інтересів суперечить не тільки нашому, але в основному і їх законодавству. З іншого боку, спілкування з такими людьми дозволяє краще зрозуміти події, що відбуваються, особливо, що стосуються міжнародних відносин, а головне – більш реалістично оцінити шанси по багатьох проектах, в яких бере участь Україна.

– Тобто, користь від спілкування все ж є?

– Я б не сказав так прямолінійно, адже це скоріше процес обопільного обміну думками: їм цікаво отримати інформацію про нашу країну з незалежного джерела, мені точно так же цікаво дізнатися про ситуацію в їх державах. Часто буваю за кордоном, «живе» спілкування – це завжди добре.

 – Ви багато сил і часу приділяєте розвитку футболу. Навіщо вам це?

– До цього прийшли не відразу, адже щоб щось віддати, потрібно спочатку його заробити. Ефективна робота нашої юридичної фірми дає можливість інвестувати в розвиток спорту. Природно, спорт прибутку не дає. Але від простої футбольної перемоги отримуєш масу задоволення, гарний настрій і своєрідний екстрим. Плюс – це внесок в розвиток футболу. А він наймасовіший вид спорту в світі. Тим більше, є розуміння, що ти реально допомагаєш дітям і береш участь в їхніх долях, змушуєш ставити колись нездійсненні для них цілі і досягати успіху.

– І яка ж мета цього проекту?

– Для мене це більш ніж футбольний проект. Це моє життя вже не в сфері юриспруденції. Почавши з дитячо-юнацької команди, ФК «LS GROUP» зараз має серйозні «позиції» в аматорському чемпіонаті. Ми привели в прийнятний стан стадіон, зробили безкоштовну зону Wi-Fi для уболівальників і т.д. Але найголовніше, що дали поштовх на старті молодим людям, перемоги у футболі для яких змінили сенс життя: хтось відкрив свою справу, хтось почав розбиратися в системі місцевого самоврядування, беручи участь в створенні нових спортивних і соціальних проектів.

– Тобто, і тут Ви не зупинилися на створенні рядовий футбольної команди, а захотіли чогось більшого? Тому буквально недавно обіграли навіть аматорського чемпіона України ?!

– Звик до всього підходити професійно і системно. Якщо беруся за якусь справу, то готовий докласти всіх зусиль. Але і на виході хочу отримати максимальний результат.

Джерело: Всеукраїнська щотижнева газета “Закон і Бізнес”.