Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
Геннадій Дем’яненко, – «Корупційні ризики чи позитивні зміни нового законодавства про публічні закупівлі покаже практика»
30 06 2021

Нещодавно, 26 червня набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та інших законів щодо вдосконалення системи функціонування та оскарження публічних закупівель. Цим Законом передбачено створення окремого інституту уповноважених з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, виключною компетенцією яких є розгляд скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Для забезпечення розгляду скарг Антимонопольний комітет України утворюватиме відповідні Комісію (комісії) у складі трьох осіб.

Глава LS GROUP, заслужений юрист України Геннадій Дем’яненко, – «Антимонопольний комітет України набув нових повноважень та повинен створити комісії з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель. Саме з дня їх утворення цей Закон набирає чинності в частині виконання повноважень органу оскарження та функціонування комісій. Рішення комісій з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель ухвалюватимуться від імені Антимонопольного комітету України. Призведуть законодавчі нововведення до позитивних змін чи корупційних ризиків та проблем?! Незабаром побачимо на практиці».

Нагадаємо, що скарга до органу оскарження подається суб’єктом оскарження у формі електронного документа з кваліфікованим електронним підписом через електронну систему закупівель шляхом заповнення електронних форм з окремими полями. Якщо оскаржуються умови тендерної документації, разом із скаргою треба завантажити документальне підтвердження/докази. За подання скарги до органу оскарження справляється плата через електронну систему закупівель. Оплачена скарга автоматично вноситься до реєстру скарг і формується її реєстраційна картка, яка разом із скаргою автоматично оприлюднюється в електронній системі закупівель.

Суб’єкт оскарження несе відповідальність за точність та достовірність інформації, що надається шляхом заповнення електронної форми. При цьому ризики настання негативних наслідків, пов’язаних з наданням суб’єктом оскарження неточної або недостовірної інформації шляхом заповнення електронної форми, несе суб’єкт оскарження. Прямо забороняється зловживання правами, у тому числі правом на оскарження рішень, дії чи бездіяльності замовника.