Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
LS GROUP домоглася скасування податкових штрафів на суму 10 млн. грн. за порушення порядку електронного адміністрування.
29 07 2019

Електронне ПДВРегіональним органом ДФС України проведено декілька камеральних перевірок своєчасності реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних підприємством – ресурсним виробником. Внаслідок перевірок, за затримку реєстрації майже 20 тисяч податкових накладних на суму 23,7 мільйона гривень, органом контролю прийняті податкові повідомлення – рішення про застосування штрафу в розмірі 10 мільйонів гривень.

Враховуючи, що підприємство не погоджувалося із прийнятими рішеннями, юристи LS GROUP звернулися до окружного адміністративного суду з позовом про визнання протиправними та скасування цих рішень. 

За результатами розгляду позову суд погодився з правовою позицією юристів та визнав протиправними і скасував податкові повідомлення –  рішення про застосування штрафу в розмірі 10 мільйона гривень.

Під час судового розгляду юристи мотивовано довели, що всупереч вимогам Податкового кодексу України підприємство було позбавлено можливості своєчасно реєструвати податкові накладні у відповідному Реєстрі.

Зокрема, виробник не міг своєчасно зареєструвати податкові накладні внаслідок того, що ДФС України, як центральний орган виконавчої влади, до компетенції якого віднесено адміністрування податку на додану вартість в системі електронного адміністрування ПДВ, не виконала вимоги чинного  законодавства в системі електронного адміністрування ПДВ і протиправно не збільшила підприємству на понад 23 мільйона гривень суму податку, на яку платник податку мав право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Сергій Борсук, адвокат LS GROUP, – «Особливістю даного спору є встановлення обставин неправомірності дій органу податкового контролю внаслідок функціонування Єдиного реєстру податкових накладних в автоматичному електронному режимі. Слід мотивовано довести, що неналежне виконання вимог податкового законодавства стосовно своєчасної реєстрації підприємством податкових накладних відбулось виключно з вини контролюючого органу. Саме відсутність вини платника податків, як необхідної складової податкового правопорушення, обумовлює протиправність застосування штрафних санкцій, визнання їх протиправними і скасування судом».