Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
Ненарахування штрафів за кредитами, окрім бізнесу стосується і громадян
16 06 2020

Верховна Рада України 16 червня ц.р. прийняла Закон “Про внесення змін до Господарського кодексу України (щодо недопущення нарахування штрафних санкцій за кредитами у період дії карантину, встановленого з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19)”.

Законом вносяться доповнення до Господарського кодексу України, відповідно до яких, у разі прострочення позичальником у період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), або/та у тридцятиденний період після дня завершення дії такого карантину виконання грошового зобов’язання за договором, відповідно до якого позичальнику було надано кредит (позику) банком або іншим кредитодавцем (позикодавцем), позичальник звільняється від обов’язків сплатити на користь кредитодавця (позикодавця) неустойку, штраф, пеню за таке прострочення.

Звичайних громадян і підприємців також звільнили від штрафів та пені за кредитами.

Сергій Борсук, адвокат LS GROUP, – «Парламент вніс зміни не тільки до Господарського, але і в Цивільний кодекс. Зокрема, сьогодні були подані поправки до другого читання, згідно з якими назву закону та його зміст передбачає зміни не тільки в Господарський, але і в Цивільний кодекси. Таким чином, незастосування штрафних санкції повинно торкнутися звичайних громадян».