Content Oriented Web
Make great presentations, longreads, and landing pages, as well as photo stories, blogs, lookbooks, and all other kinds of content oriented projects.
Прізвище чи підпис. Ідентифікація волевиявлення особи
14 09 2021

Ухвалами суду апеляційну скаргу обвинуваченого на вирок райсуду залишено без руху, надано 5-денний строк для усунення недоліків апеляційної скарги з дня отримання копії ухвали суду та в подальшому повернуто особі, яка її подала. У касаційній скарзі на це рішення особа наполягала на тому, що саме він підписав направлені до апеляційного суду копії апеляційних скарг, зазначивши своє прізвище, а апеляційний суд дійшов помилкового висновку про відсутність підпису на цих документах.

Зокрема, суд апеляційної інстанції повернув апеляційну скаргу обвинуваченому, мотивувавши своє рішення тим, що останній не усунув її недоліки, оскільки в наданих копіях апеляційної скарги двічі зазначено прізвище (рукописно та надруковано), але відсутній підпис особи, що подала апеляційну скаргу. Зокрема, до матеріалів провадження була долучена копія апеляційної скарги, яка підписана ним шляхом відображення умовних письмових знаків.

Під час розгляду справи Верховний Суд встановив, що особа посвідчила додаткові копії своєї апеляційної скарги шляхом власноручно написаного прізвища, це не свідчить, що обвинувачений не підписав копії поданих ним документів. Підпис хоча і є реквізитом певних документів, але законодавчо не передбачено чітких вимог до виконання особистого підпису. Власноручний підпис особи може відображати як прізвище, ім’я, по батькові особи у вигляді букв, так і бути у вигляді умовних письмових знаків, спеціально вироблених штрихів, які в ніякій мірі не відтворюють ані прізвища такої особи, ані її ім’я та по батькові. Проте, у будь-якому випадку такий підпис має безпосередньо наноситись особою на документ, визначати особистість його виконавця та підтверджувати викладену інформацію.

Враховуючи викладене, Верховний Суд вирішив, що нанесений власноручно таким чином у вигляді лише прізвища підпис надавав апеляційному суду змогу ідентифікувати особу, яка подала копії документів, та встановити відповідність змісту документа волевиявленню особи, від імені якої їх було подано.

За матеріалами судових рішень у справі №754/8132/19.